Slovenska večerja?

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

16. mar 2004 10:51

Morda pa bi namesto korenčkove omake raje ponudil gobovo omako. Sicer pa bi svoje goste gotovo prepričal tudi s kakšno okusno kmečko glavno jedjo. Recimo matevž, kislo zelje in pečenka. Ali pa gobova juha, namesto goveje. Morda pa bi za posladek raje naredil carski praženec z jabolčno čežano (slovenska varianta palačink z jabolki). Lenka

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

16. mar 2004 13:50

Meni se zdijo vsi recepi dobri. Če pa bi jaz pripravljala slovensko večerjo bi naredila: joto iz kislie repe, brez mesa obvezno, zraven bi spekla krvavice in pečenice, pa hlebec doma pečenega belega kruha, za posladek pa sirove in orehove štruklje in pa kompot iz jabolk. Lep pozdrav, Klavdija

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

16. mar 2004 15:06

631141 Mislim, da je na Danskem težko oz. raje bom rekla se ne da .... dobiti Slovenske krvavice ali pečenice. Tatjana Sporočilo je spremenil(a) Tjanca dne 16. mar 2004 15:06:50 Sporočilo je spremenil(a) Tjanca dne 16. mar 2004 15:08:51

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

16. mar 2004 15:08

Galc ... Ja prav imate .. dušen riž ni Slovenska hrana. Lp, Tatjana

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

17. mar 2004 11:15

Predjed: pršut in olive lahko pa tudi naredite tunin namaz s skuto in dodatki ter kruhke(en dan prej) glavna jed: ajdovi štruklji s šampinjonovim + čebulnim nadevom in rdeče dušeno zelje z jabolki meso katerokoli sladica: kremne rezine ali jogurtova torta Veliko sreče, ker za takšno večerjo potrebuješ en dan dopusta, da jo pripraviš, jaz bi že poenostavila, vrgla kaj v pečico in se potrudila bolj pri sladici. LP! amadeja

Galc  

član od: 15.3.2004

sporočila: 9

17. mar 2004 12:06

Draga amadeja, Tunin namaz je dosti bolj Danska hrana kot pa Slovenska. In Ja Tatjana, krvavic in pecenic pa tuki ne dobis . LP Gregor Gale

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

17. mar 2004 12:16

Kaj pa mlinci in rdeče zelje? Za sladico pa potico ali gibanico,... Pa srečno! Maja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

17. mar 2004 15:56

Zamislila sem se, ker ste "navalili" na ubogega človeka, ki je mislil samo dobro in nič drugega. Da korenčkova omaka ni slovenska. Nagradno vprašanje. Kaj je slovenska hrana? Ne obstaja. So samo regionalne kuhinje. Sploh pa smo Slovenci v naši bližnji in daljni preteklosti pobrali, kar se kulinarike tiče, mnogo od naših sosedov. Poglejmo primorsko kuhinjo. Njoki, jota in podobno. Težko bi koga prepričal, da je to slovenska hrana. Saj v resnici ni. To je primorska hrana, ki je pač "tradicionalno povezana" z italijansko. Nekdo je predlagal kremšnite. Le te so toliko slovenske kot korenčkova omaka. Pa jabolčni štrudel, ki smo ga (tudi) pobrali od ranjke Avstroogrske. Pa knedli(čki). Da ne govorim o golažu in segedinu, ki sta v meniju vsake pristne slovenske gostilne. Posamezne slovenske pokrajine sicer poznajo jedi, ki so prav zares njihove, vendar so tako "eksotične" (krvavice, masovnek, mohant, žganci, velikonočna prata), da jih je težko vstavit v slovenski jedilnik na Danskem. Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 17. mar 2004 18:52:43

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

17. mar 2004 16:09

Pa še tole v razmislek. Moja babica (že 20 let je pokojna) je pogosto kuhala "zaroštan" fižol, stročji fižol in meso skupaj kot glavna jed. Pa ni bila enoločnica, pač pa gosto kot segedin. In potem ugotovim (ko sem bila baby sitterka v Londonu pri ciprskih Turkih), da je to turška jed. Bilo e pripravljeno na enak način, enake začimbe, samo meso je bilo drugo. Dejstvo je, da hrana, tako kot vse ostalo na svetu, kroži. Vprašanje pa je, kdaj postane "tradicionalna" jed nekega naroda ali pokrajine. Tudi makaroni imajo svoj izvor na Kitajskem, pa verjetno nihče ne more oporekati, da je to italijanska jed. Lep dan vam želim Mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 17. mar 2004 18:50:24

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

17. mar 2004 21:33

No Galc, kako je bilo všeč vašim Dancem naša hrana? No pravzaprav najprej vprašanje kako vam je uspelo? Kako ste pa vi zadovoljni z Dansko kuhinjo? ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti